Eylül 3, 2019

Categories: Genel

Become a Patron

Lonca Medya ile Hedef Kitleye Ulaşın

Pazarlama kavramı günümüzde geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama olarak iki kategoriye ayrılır.

Geleneksel Pazarlama Nedir?

Büyük bütçeler ile TV, radyo, gazete ve açık alanlar gibi araçları kullanarak geniş kitlelere ulaşan, hatırlanma oranı yüksek, etkileşimsiz ve ölçümü zor pazarlama kavramıdır.

Dijital Pazarlama Nedir?

Düşük maliyet ve küçük bütçeler ile sosyal medya gibi çevrimiçi araçları kullanarak hedef kitleye ulaşan, optimize edilebilen, etkileşimli, ölçülebilir pazarlama kavramıdır.

Çevrimiçi dünyada yapılan tüm pazarlama/tanıtım çalışmaları ”Dijital Pazarlama” konusudur.

Facebook, Instagram, Google, LinkedIn veya çeşitli içerik siteleri gibi ziyaret ettiğimiz tüm online mecralarda bilinirlik, satış veya form doldurma gibi çok farklı hedefler ve amaçlar için kullanılır.

Arama motorları, sosyal medya, görüntülü ağlar, yeniden pazarlama, affiliate pazarlaması, birebir iletişim kanalları, içerik pazarlaması gibi kavramlardan faydalanılır.

Dijital Reklam Harcamaları Televizyon Reklamlarını Geçti

eMarketer’in Amerika’da yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre Amerika’da televizyon reklam satışları son 10 yılda ilk kez geriledi ve dijital reklamların gerisinde kaldı.

Lonca Medya; internet televizyonculuğu kavramının genişlediği, haftalık televizyon izleme oranlarının düştüğü, kısa video tüketiminin sosyal medya ile arttığı bu dönemde işletmenizi dijital dünyaya taşıyarak hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olur.

Exclusive Content

Be Part Of Our Exclusive Community

Become a Patron

STORE

merch

20% Off All Merch